Zmiana domyślnych ustawień skanowania w Canon ir 3300 na PDF

11-gru-2010

Wieczór, dochodzi 21. Dość normalna pora na to żeby opuścić biuro. Ale nagle okazuje się, że oprócz mnie , w księgowości jest ktoś jeszcze! „Chodź podpisać dokumenty, jakieś zaległe zostały…” Cóż nie wyczułem, że to podstęp 😉

„A tak przy okazji jak już tu jesteś… Nasze urządzenie wielofunkcyjne domyślnie skanuje nam do pliku TIFF, a ja bym chciała PDF.”

Nie cierpię drukarek, ale przecież dział księgowości zasługuje na chwilę uwagi. Bez niego nie milibyśmy tego co mamy:). No więc dłubię w panelu drukarki i się złoszczę. Tu nie ma tam nie ma. W końcu słyszę wypowiedziane z wyrozumiałością słowa „Wiesz, jak nie dasz rady to się nie przejmuj. Chłopaki już tesz szukali i nie dali rady. I nawet prezes nad tym siedział i mu się nie udało. Pogrzebał trochę a potem poszedł”.

Aaaa, to zmienia postać rzeczy. Trochę to na mnie działa jak płachta na byka:) Skoro ktoś nie umiał tego wcześniej zrobić, a ja to zrobię to będzie fajnie:) A na dodatek prezes tego nie dał rady zrobić. To jest wyzwanie!

Podłączyłem się przez http do web-owego interfejsu drukarki, ale nie znalazłem 🙁 Kiedy głowa nie ma już pomysłów trzeba pogooglować. I co my tu mamy: http://www.copytechnet.com/forums/canon/8486-canon-ir3300-file-type-scan-setting.html

W polskiej wersji interfejsu drukarki było by to tak:

  1. Klawisz z [*]
  2. Ustawienia połączeń (jakie dziwne miejsce na zmianę formatu pliku na PDF!)
  3. Ustawienia TX
  4. Edycja standardowych ustawień wysyłania.
  5. Zmienić na PDF i zatwierdzić.

Jest! Super! Zrobiłem! Cieszę się! I wtedy usłyszałem słowa pochwały „Wszystkim powiem, że ci się udało. O jak fajnie!”.

„Nie błagam Cię – nie mów o tym nikomu, bo będę już zawsze musiał ustawiać we wszystkich drukarkach w firmie domyślne ustawienia skanowania…. Błagam, nie!”

Komentarze:

  1. kanon napisał,

    Chyba tylko mo?liwe na IR3300i (i na ko?cu)
    But this only works on 3300i,3320i […]

Autor: Rafał Kraik