Zapomniane hasło pocztowe w Outlook

1-lut-2011

Hmm, co zrobić, jeżeli program Outlook poprawnie łączy się pocztą, ma wpisane hasło do konta, ściąga pocztę, ale… użytkownik nie pamięta swojego hasła?  Na dodatek nie skonfigurowane zostały żadne opcje przypominania haseł, a pytanie pomocnicze z dostępem do resetu hasła nie jest byt oczywiste? A może dostajesz się do konta pocztowego przez przeglądarkę i przeglądarka pamięta hasło, ale ty nie… Póki nie zostanie wyczyszczona pamięć przeglądarki będziesz mógł korzystać z poczty, a potem już nie!

Z pomocą przychodzą programy pozwalające z tajemniczych gwiazdek odtworzyć hasło. Jednym z najbadziej popularnych jest Asterisk Key (http://www.lostpassword.com/asterisk.htm). Wystarczy otworzyć program np przeglądarkę internetową, wypełnić formularz do miejsa w którym widać już gwiazdki przy haśle i wtedy kliknąć w oknie Asterisk Key „Recover”. Niestety ta opcja w przypadku konta skonfigurowanego na Outlook 2010 nie pomogła. Prawdopodobnie lepiej poradziłby sobie z hasłami zaisanymi w przeglądarce. 

Za to inny program – Mail PassView okazał się rewelacyjny. Nie trzeba nawet go instalować. Wystarczy rozpakować paczkę zip (do ściągnięcia ze strony http://www.nirsoft.net/utils/mailpv.html, uruchomić program, a już zostaną pokazane wydobyte z Outlooka dane! Zobaczysz informację o serwerze, nazwę użytkownika do logowania, hasło itd.

Aż się zdziwiłem, że tak łatwo poszło!

Uwaga! Niektóre programy anywiruswe wykrywają opisane tu programy jako wirusy czy szpiegi. Korzystaj z nich na własną odpowiedzialność, chcociaż w tym przypadku się nie bałem. Poziom strachu zależał od poziomu determinacji do odzyskania hasła.

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik