Windows: Cisco Anyconnect: unable to create the interprocess communication depot

22-kwi-2022

Hmmm, jaki dziwny błąd! W tłumaczeniu przy pomocy translatora dostaję: „nie można stworzyć zajezdni komunikacji międzyprocesowej„. Brawo Cisco! Na pewno każdy, kto przeczyta ten komunikat będzie wiedział o co chodzi.

Na szczęście istnieją na świecie ludzie, którzy potrafią wytłumaczyć, co należy zrobić, żeby zajezdnia komunikacji międzyprocesowej zaczęła działać: Why do I get a VPN client „unable to create the interprocess communication depot” error? (force.com)

Jeśli na swoim komputerze udostępniasz połączenie sieciowe (np. sieć lokalna może wykorzystywać Twoje połączenie internetowe, albo np. sieć wirtualna Hyper-V może łączyć się z internetem), to podobno ten komunikat jest typowy. Co zrobić?

  • Odszukaj w  panelu sterowania „Network Sharing Center (Centrum sieci i udostępniania)”
  • Wybierz połączenie, które udostępnia sieć i przejdź do właściwości
  • Na karcie Sharing/Udostępnianie odznacz opcję [x] Allow other network users to connect throug this computer’s Internet connection

Co ciekawe, po instalacji, kiedy zajezdnia komunikacji międzyprocesowej już działa, można spowrotem włączyć udostępnianie sieci i wygląda na to, że procesy mogą mimo wszystko nadal wjeżdżać do zajezdni 🙂

 

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik