Windows 10 – nie działa RDP do serwera w Azure

10-maj-2017

Za chwilę zmieniam fryzurę! Bo chyba sobie włosy powyrywam! Mam maszynę w Azure, próbuję się do niej połączyć a tu nici:

Remote Desktop Connection
Your system administrator does not allow you to connect to this remote computer. For assistance, contact your system administrator or technical support.

Przecież to ja jestem adminem, więc co mam dalej zrobić!?

Ale po kolei. Najpierw zobaczmy, czy maszyna w Azure nie ma włączonego firewalla i czy w ogóle mam szanse się podłaczyć:

Sytuacja wygląda dobrze. Ruch przychodzący na porcie 3389 (RDP) jest otwarty. Tymczasem komunikat mówi, że ten problem jest związany z ustawieniami mojego lokalnego komputera, a nie tego zdalnego, więc pewnie chodzi o security i przesyłanie poświadczeń między komputerami. To może tak najlepiej nic nie przesyłać? Zapisałem definicję połączenia w pliku RDP i wyedytowałem go w notatniku. Dodałem linijkę:

enablecredsspsupport:i:0

teraz zawartość pliku to:

full address:s:aa.bb.cc.dd:3389
prompt for credentials:i:1
administrative session:i:1
enablecredsspsupport:i:0

Po tej zmianie, najpierw jest wykonywane połączenie a o nazwę użytkownika i hasło zapyta już komputer zdalny, co też się stało! Cool! Nie zmieniam fryzury.

Doczytując jeszcze o przesyłaniu poświadczeń znalazłem sugestię żeby zmienić ustawienia w local security policy, ale u mnie to nie pomogło 🙁

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik