Tablet Huawei S7 nie chce się włączyć. Rozładowana bateria.

5-lip-2012

Powodem była rozładowana bateria. Zupełnie rozładowana bateria. Nigdy tego nie rób. To jakby wyjeżdżać na wakacje samochodem ze świecącą się kontrolką rezery paliwa… Dodatkowo po podłączniu ładowarki tablet zaświeca klawisze u dołu ekranu co 1 sekundę lub co 3 i wibruje.

Wyczytałem na sieci, że przyczyną jest hardware. No cóż. To nie jest wysokobudżetowy tablet, więc i zwiększona awaryjność jest dość zrozumiała. Czy więc trzeba oddać zabawkę do serwisu? Wcale nie. Można spróbować takich czynności:

1. Dla pewności wyjmij kartę SIM i kartę pamięci.

2. Wyjmij baterię

3. Nie wkładając baterii podłącz ładowarkę

4. Włącz tablet, jak zwykle. Powinien działać bez baterii.

5. Kiedy się już uruchomi włóż (na żywca!) baterię. Tę czynność starałem się wykonać szczególnie dokładnie i szybko, bo przewiduję, że to coś czego producent tabletu raczej nie przewisywał…

6. Kontrolka baterii będzie się przez pewien czas świecić na czerwono, a potem rozpocznie ładowanie baterii.

7. Na przyszłość pamiętaj, żeby nie rozładowywać baterii do końca. Nie tylko narażasz się w ten sposób na podobne problemy, ale jeszcze dodatkowo skracasz żywotność baterii.

Rozwiązanie zaczerpnięte z http://www.androidtablets.net/forum/huawei-ideos-s7-slim-technical/21659-huawei-s7-slim-does-not-shut-down-properly-then-wont-start-up.html

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik