Sybase: Ucz się razem ze mną! Nowy blog o SAP ASE

1-lip-2016

Baza danych SAP Adaptive Server Enterprise znana wcześniej jako SAP Sybase albo Sybase ASE nie ma aż tak wielu zasobów, co MS SQL Server. A przecież administratorzy też spotykają problemy i muszą je rozwiązywać. Brakuje książek, filmów, tutoriali, a baza jest używana i to wcale nie do małych zastosowań. Istnieją na rynku produkty, które współpracują właśnie z bazą Sybase i pod tą bazę zostały skonfigurowane.

Mam przyjemność poznawać tą bazę. Postanowiłem opisać swoje doświadczenia. Informuję, że uruchamiam nowego bloga:

https://sap-database.blogspot.com/

SAP-ASE-title-200x63

na którym będę opisywał, czego nowego dowiedziałem się o bazie danych SAP ASE / Sybase. Pierwsze tematy dotyczą  urządzeń, ale będą kolejne i kolejne. Zainteresowanych zapraszam do korzystania a może nawet do współredagowania bloga.

Komentarze:

 1. Gość napisał,

  A w jakich dziedzinach znajduje zastosowanie ta baza danych? Kiedyś mignęła mi informacja (ale może coś pokręciłem), że w branży finansowej. Czy to znaczy że banki posługują się nią?

 2. Rafał Kraik napisał,

  Tak
  https://www.experts-exchange.com/questions/21046005/Who-uses-Sybase.html

  Od kilku lat Sybase jest własnością SAP, wiadomo czym zajmuje się SAP
  Sybase’s core database business will be enhanced by SAP in-memory technology to deliver integrated transactional and analytical capabilities, according to SAP.”
  https://blogs.sap.com/2013/01/15/why-did-sap-buy-sybase/

 3. Gość napisał,

  Dzięki za odpowiedź. Z bazami relacyjnymi jestem związany hobbystycznie od niedawna, więc nie orientowałem się w sprawach dotyczących zastosowania Sybase. A o SAP i branży finansowej nie wiem właściwie nic, dlatego to wszystko jest dla mnie nowe. Moim kolejnym pytaniem miało być to, co właśnie przeczytałem na pierwszej z podlinkowanych stron, czyli
  —————————————————–
  >>Why would a client want to use Sybase over Oracle, MySql, or MS-SQL?
  There is a ton of material on the subject. The main points are price, speed, stability, support, and features.
  —————————————————–
  Poszukam w internecie (bo gdzieżby indziej w obecnych czasach?) informacji na ten temat, bo to jest ciekawa sprawa. Czyli jak rozumiem, Sybase znalazło pewną niszę w zastosowaniach finansowych. Chociaż słowo nisza jest może nienajlepsze, bo sektor finansowy nie jest niszowy, lecz raczej dominujący.

 4. Gość napisał,

  Czy w trakcie pracy z tą bazą danych, korzysta Pan z COBOL-a wplecionego gdzieś w zapytania SQL-owe?

 5. Rafał Kraik napisał,

  Nie, nie znam Cobola

Autor: admin