Przykładowa baza danych do SQL Sever (AdventureWorks – instalacja krok po kroku)

11-cze-2011

Update:

Chcesz zobaczyć, jak zainstalować przykładową bazę danych AdventureWorks? Zajrzyj do darmowego filmu – części Kursu „SQL #1 Instalacja i narzędzia„. Odszukaj na stronie film: „Przykładowa lekcja: Instalacja przykładowej bazy danych AdventureWorks”

 

Jak pisałem w tym artykule, spod adresu http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=87843 można ściągnąć przykładową bazę danych AdventureWorks. Wybierz oczywiście bazę danych zgodną z Twoim serwerem.Jeżeli jest to bazadanych 2008, pamiętaj o włączeniu opcji FILESTREAM (bo inaczej instalacja sie nie uda). Poniżej obrazki krok po kroku, jak zaistalować przykładowe bazy danych z Codeplex:

Uruchom program „jako administrator” – to ważne, bo inaczej instalacja może się nie udać i zaakceptuj warunki licencyjne.

Zaznacz, jakie przykładowe bazy danych sql cię interesują. Jeżeli przeszedłeś proces instalacji z poprzedniego artykułu, to możesz śmiało zaznaczyć wszystko. Przykładowe bazy danych prezentują nowości z każdej wersji. Stąd jeżeli chcesz się pobawić z nowościami w wersji R2, zaznacz ten rodzaj bazy. Jeżeli chcesz uczyć się podstaw, wystarczy ci wersja „AdventureWorks OLTP”. Dodatkowo baza danych oznaczona jako LT jest „lżejszą wersjąbazy danych”. Adventure Works jest bazą danych bardzo znormalizowaną i czasami trudno ją zrozumieć, dlatego też gdyby rozbudowana wersja bazy AdventureWorks miała być zbyt trudna, to możesz używać wersji LT.  „Data Warehouse” to zaś „hurtowania danych”.

Po wszystkim zobaczysz podsumowanie instalacji (oby bez błędów), a po zalogowaniu się do Management Studia:

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik