PostgreSQL: PostgreSQL Build Europe 2021 Conference

12-gru-2021

Zainteresowanym polecam udział w przyszłych edycjach konferencji PostgreSQL Build. Ostatnia w jakiej uczestniczyłem to europejska edycja 2021.

https://www.postgresbuild.com/agenda

Jak to na konferencjach bywa, było poruszanych mnóstwo tematów. 2 dni pełne wykładów podzielonych na kilka równoległych ścieżek. Organizatorzy przyjęli koncepcję nagrywania sesji wcześniej i odtwarzania ich w trakcie konferencji. Wielką zaletą konferencji jest to, że po każdej sesji wykładowej odbywała się sesja Q&A, gdzie było można na żywo zadawać do prowadzących pytania. Pomysł nagrywania sesji wcześniej daje też to, że demonstracje są udane. Może trochę brakuje „dreszczyku emocji”, kiedy prowadzący demonstrację musi na bieżąco rozwiązywać problemy, ale… co tam – fajnie, że w konferencji można uczestniczyć z domu i fajnie, że można zadawać pytania do samodzielnie wybranych sesji.

Jedna z sesji spodobała mi się szczególnie. Pełna dynamiki, humoru, pytań i odpowiedzi sesja Haki Benita pod tytułem „Mniej znane funkcjonalności PostgreSQL” (Lesser Known PostgreSQL Features). Zobacz zresztą bloga autora – ile kreatywności wymaga rozwiązanie konkretnych problemów i … koniec końców, jak proste te rozwiązania są:

https://hakibenita.com/postgresql-unknown-features

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik