Kurs: Wprowadzenie do Azure. Egzamin AZ-900

26-maj-2020

Utrzymanie wysokiego poziomu wiedzy jest w IT zupełnie naturalna. Są jednak takie chwile, kiedy dbałość o kwalifikacje jest szczególnie ważna. Takie czasy zbliżają się wraz z kryzysem po epidemii. W tej bardzo niekorzystnej sytuacji, trzeba próbować znajdować okazje. Ciekawostką jest to, że w czasie miesięcy kwarantanny zdalne formy nauczania zyskały na popularności. Przyczyn można pewnie upatrywać w ograniczonych możliwościach szkoleń stacjonarnych, ale również większej ilości wolnego czasu, kiedy nie można korzystać ze sportu,  spacerów, kina i innych rozrywek.  Z całą pewnością ci, którzy zamiast Netflixa zdecydowali się na zdobywanie nowych kwalifikacji, mogą powiedzieć, że wychodzą z kwarantanny wzmocnieni o nową wiedzę.

Mówi się, że na naukę nigdy nie jest za późno. Dlatego nawet jeśli kwarantanna już za nami, proponuję wzmocnić się kursem  o Azure:

Kurs ma dwa główne cele:

  • Wprowadzenie do korzystania z MS Azuzre. Liczy sie tutaj umiejętność poruszania w portalu Azure, pracy z podstawowymi usługami Azure, ale też znajomość zasad rozliczania opłat, obliczania SLA, korzystania ze wsparcia technicznego, terminologii stosowanej w pracy z chmurą
  • Przygotowanie do egzaminu Azure Fundamentals AZ-900. Wymogi egzaminacyjne są publikowane na stronie Microsoft i od czasu do czasu aktualizowane. Ten kurs jest zgodny ze stanem wymagań z roku 2020.

Budowanie kompetencji w Azure może być tym bardziej interesujące, że Microsoft rozpoczął w Polsce budowanie nowego regionu Azure. Wartość inwestycji to ok. 1 mld USD. Wydaje się więc, że już niebawem firmy wspierające i korzystające z Azure będą poszukiwać specjalistów w tym zakresie: administratorów, programistów, project managerów, architektów, analityków i specjalistów w innych dziedzinach – nawet księgowych!

Więcej na ten temat:

https://www.centrumxp.pl/Publikacja/Azure-dociera-do-Polski-Microsoft-buduje-centrum-danych-nad-Wisla

 

Daj się porwać chmurze Azure!

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik