Kurs SQL modyfikacja danych, transakcje i obsługa błędów – już niebawem na Udemy za darmo

16-gru-2017

Już niebawem na Udemy dostępny będzie kurs „SQL #4: Modyfikacja danych, transakcje i obsługa błędów”. Szkolenie składa się z ponad 4 godzin nagrań video i przez kilka pierwszych dni będzie dostępne za darmo!

Informacja o udostępnieniu kursu pojawi się na tym blogu. Jeżeli chcesz być poinformowany o dacie premiery – zasubskrybuj bloga już dzisiaj!

Kurs ma na  celu dokładne przedstawienie modyfikacji danych. Widziałem już wiele szkoleń, gdzie autor poświęcał na polecenie INSERT jedną 5 minutową lekcję, gdzie uczył jak wstawić rekord. Tutaj na same polecenie INSERT jest przeznaczone aż 11 lekcji o łącznym czasie 70 minut.  Pokazuję nie tylko jak wstawić rekord, ale jakie problemy mogą przy tym wystąpić, jak pracować z IDENTITY, SEQUENCE, wartościami domyślnymi, jak naprawić IDENTITY, obalam mit o unikalności identity, pokazuję jak kopiować rekordy poleceniem SELECT INTO, INSERT SELECT czy INSERT EXEC. Kawał porządnej SQL-owej wiedzy, tak by się tego nauczyć i nie musieć już na własną rękę szukać więcej materiałów. Podobnie jest z UPDATE i DELETE.

Kolejna część to transakcje i obsługa błędów. Wielu programistów unika transakcji, a jeśli się na nie decyduje to często używa ich „na intuicję”, a tymczasem na tej intuicji można nieźle popłynąć. Dlatego z lekcji na lekcję pogłębiamy temat, aby w końcu pokazać najlepsze praktyki w pracy z transakcjami i obsługą błędów.

Unikalna część kursu to Transaction Isolation Level. Każdy z poziomów izolacji transakcji jest opisany oddzielnie i ostatecznie porównany z pozostałymi. Po ukończeniu kursu nie powinieneś mieć problemów ze zrozumieniem co i dlaczego zostało zablokowane oraz jak używać transakcji.

Póki co zapoznaj się z informacją o aktualnie dostępnych kursach: https://www.mobilo24.eu/kursy/

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik