Jak wyłączyć Internet Explorer Enhanced Security Configuration

4-lip-2011

Windows Server 2008 jst bardzo bezpiecznym systemem serwerowym, o ile oczywiścieadministrator przestrzega wszyskich podstawowych zasad bezpieczeństwa. Jeżeli jesteś administratorem systemu, który pełni w frmie ważną funkcję nie rezygnuj z możliwości ochrony tego systemu. Zdarza się jednak, że Windows Server 2008 będzie wykorzystywany jako „raczej” wersja kliencka, np decydujesz się na zainstalowanie tego systemu tylko po to by używać Hyper-V.

Codzienne wykorzystanie systemu może być niewygodne, chociażby ze względu na dodatkowe zabezpieczenia przeglądarki Inteernet Explorer:

 Komunikat zwracany przez przeglądarkę: Content from he Web site listed below is being blocked by the Interet Explorer Enhanced Security Configuration. Dodatowe zabezpieczenia przeglądarki blokują dostęp do stron z niezaufanych lokalizacji. Rzeczywiście – w ten sposób mogłoby na nasz serwer dostać się coś paskudnego. Jeżeli jednak pracujesz na serwerze jak na stacji oboczej, i tylko wtedy (!) możesz rozważyć wyłączenie tego komunikatu. W tym celu wyłącz Enhanced Internet Explorer Security Configuration.

Po pierwsze uruchom Server Manager. Już na początkowym ekranie tego narzędzia znajdziesz polecenie Cofigure IE ESC (Internet Explorer Enhanced Security Configuration).

Wystarczy przestawić wartości na OFF i już przeglądarka iebędzie ak uparcie zadawać pytań i próśbo dodanie witrny do lokalizacji zaufanych. Ale pamiętaj – nie rób tego na serwerze produkcyjnym!

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik