Hyper-V: Property 'MaxInternalSize’ does not exist in class 'Msvm_VirtualHardDiskSettingData’.

21-sie-2016

O nie! Trochę niewinnej zabawy z dyskami pod Hyper-V skończyło się błedem:

There was a problem with one of the command line parameters. Either 'TURING’ could not be found, or 'C:\VM\SybaseFedora\SybaseFedora\Virtual Hard Disks\Test.vhdx’ is not a valid path.

No to kaplica – tam włsśnie miałem przygotowane środowisko testowe, które jest mi bardzo potrzebne! Na dodatek nie mam snapshota, do którego mógłbym szybko powrócić. Czy na prawdę jestem opóźnony znowu o kilka dni!?

error-hyper-v

Zazwyczaj przy kłopotach z dyskiem pod Hyper-V zaczynałem od wejścia do ustawień maszyny, a następnie wybierałem problematyczny dysk i klikałem polecenie Inspect. Niestety tym razem to rozwiązanie też nie chciało zadziałać.

Na szczęście z Hyper-V można pracować nie tylko za pomocą interfejsuu GUI ale też komendami powershell! Poniższe polecenie powinno pomóc w naprawie dysku Test, który jest dzieckiem dysku SybaseFedora. Początkowo uruchamiałem polecenie bez przełącznika -IgnoreIdMismatch, ale wtedy naprawa się nie udawała. Dopiero dodanie przełącznika dało sukces.

set-vhd -Path ‘C:\VM\SybaseFedora\SybaseFedora\Virtual Hard Disks\Test.vhdx’ `
-ParentPath “C:\VM\SybaseFedora\SybaseFedora\Virtual Hard Disks\SybaseFedora.vhdx” `
-IgnoreIdMismatch

Ale czy to aby na pewno działa? Przed uruchomieniem maszyny jeszcze raz sprawdziłem dysk wykorzystując polecenie Inspect disk. Nie było błędów, więc uruchomiłem maszynę i działa!

 

Komentarze są wyłączone

Autor: admin