Helpdesk: Windows 10: Nie pobierają się aktualizacje

15-maj-2017

Aktualizacje w Windows 10 są domyślnie włączone i nie zaleca się zmieniania tego parametru. Zawsze jednak istnieje możliwość samodzielnego sprawdzenia dostępnych aktualizacji i ich pobrania i zainstalowania. W tym celu kliknij Start >> Wybierz Ustawienia >> Aktualizacje i zabezpieczenia >> Windows Update.

Znajduje się tam przycisk pozwalający uruchomić sprawdzenie dostępnych dla komputera aktualizacji. Czasem jednak zdarza sie tak, że program „kręci i kręci” i nie może znaleźć aktualizacji. Co można zrobić:

  1. Wejdź do Panelu sterowania. Uruchom Narzędzie do rozwiązywania problemów i wybierz „Rozwiąż problemy z usługą windows update”
  2. Sprawdź czy uruchomiona jest usługa Windows Update
  3. Wejdź w ustawienia karty sieciowej Start >> Ustawienia >> Sieć i Internet >> Opcje zaawansowane i zobacz czy połączenie sieciowe ma wyłączone ustawienie „Ustaw jako połączenie taryfowe”
  4. Jako jedno z ostatnich rozwiazań. Zatrzymaj usługę Windows Update, zmień nazwę foldere C:\Windows\SoftwareDistribution na np. C:\Windows\SoftwareDistribution.old i ponownie włącz usługę Windows Update

Oczywiście, jak zwykle, restart między jednym a drugim krokiem zawsze jest mile widziany. Podobnie cierpliwość. Pobranie aktualizacji czasami po prostu trwa kilkanaście minut….

Powodzenia!

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik