Helpdesk: OneDrive błąd 1200

18-lut-2023

W moim przypadku, po odtworzeniu danych z laptopa (awaria komputera, ale była kopia yuppii!), większość aplikacji zarejestrowanych na koncie Microsoft uruchomiła się po zwyczajnym ponowieniu zalogowania (wyloguj/zaloguj i działa). Niestety los One Drive był inny. Po zalogowaniu dostawałem błąd 1200 – coś poszło nie tak i skontaktuj się z administratorem – no bez jaj, to ja jestem administratorem.

Operacje w rodzaju odinstaluj i zainstaluj też nie pomogły. W Internecie znalazłem wskazówkę, żeby usunąć zapisane hasła w managerze poświadczeń. Nie pomogło, ale jeśli chcesz spróbować:

>trzeba kliknąć na start

> poszukać panelu sterowania

> kliknąć konta użytkowników

> z boku wybrać polecenie „zarządzaj poświadczeniami”

> kliknąć „Poświadczenia systemu Windows”

> poszukać wszystkich poświadczeń, które miałyby w nazwie One Drive i usunąć je

Ale… idąc dalej znalazłem lepszą wskazówkę. Są dwa podejrzane foldery w profilu użytkownika Windows, w których też zapisuje się nieco informacji o użytkowniku i usunięcie ich może pomóc. Ponieważ zawsze jest lepiej mieć otwartą drogę do wycofania się z nieudanej naprawy, ja tych folderów nie usuwałem, tylko zmieniłem im nazwę. Zaczynamy od otwarcia exploratora plików, a następnie w pasku adresu wprowadzamy taką ścieżkę:

c:\users\twoja-nazwa-uzytkownika\AppData\Local\Microsoft

Tutaj powinny sie znajdować 2 foldery: IdentityCache i OneAuth. Zmieniłem im nazwę dodając rozszerzenie .old, ale jeśli masz odwagę to je usuń. Podobno nawet wystarczy zmienić nazwę tylko tego pierwszego z nich, czyli IdentityCache, ale ja zminiłem obie i pomogło, więc nie mam już szansy sprawdzić, czy trzeba to zrobić z obydwoma. W takim momencie dobrze jest przeprowadzić restart systemu. Po restarcie, uruchomiłem OneDrive, zalogowałem się, przeszedłem parę kroków z miłym kreatorem i pliki zaczęły się synchronizować. Po drodze wyskoczyło też kilka błędów, ale zawsze z opcją „Kontynuuj”, więc jak dla mnie nie było tak źle 🙂

https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/onedrive-error-1200/977fc832-9e40-44ff-abca-74791bcddc96?page=2

 

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik