Connector – recenzja programu

29-sie-2013

Już jest. Stworzony przez firmy CTC Polska i INFRA program CONNECTOR służy do usprawnienia przepływu informacji pomiędzy Powiatowymi Urzędami Pracy a Ośrodkami Pomocy Społecznej.

Wyobraźcie sobie, że w XXI wieku, kiedy PUP potrzebuje informacji o bezrobotnym, np. czy pobiera on zaiłki w OPS, to powinien wystosować w tej sprawie zapytanie w formie papierowej! Podobnie gdy OPS potrzebuje informacji od PUP! A to wszystko przez przepisy prawne, które nakazują ochronę danych osobowych. Prawo jest jednak święte i udostępnienie informacji musi opierać się o przepisy i może się odbyć wyłącznie na wniosek, podpisany i papierowy… Tak było do dziś! Obecnie procedury zostały zaimplementowane w postaci rozwiązania informatycznego.

Aplikacja CONNECTOR przełamuje stereotypy papierowego obiegu informacji. Dzięki niej wnioski o udostępnienie  danych generują się po kilku kliknięciach i są natychmiast widoczne u innych jednostek. Jaka to oszczędność czasu i pieniędzy, jaka to poprawa wydajności pracy urzędów! Aktualnie aplikacja jest już wdrożona w kilku miastach, gdzie jest aktywnie wykorzystywana i co najważniejsze chwalona. Lata doświadczeń firmy INFRA na rynku usług programistycznych zaowocowały przyjaznym interfejsem programu i choć działania aplikacji nie należą do najprostszych, to jej obsługa jest zupełnie intuicyjna. Doświadczeniom firmy CTC Polska w zakresie współpracy z Urzędami Pracy (Urząd Przyjazny) zawdzięcza CONNECTOR wysoką funkcjonalność i spełnienie oczekiwań użytkowników.

Warto dodać, że program CONNECTOR jest polecanym przez Departament Informatyki Ministerstwa Polityki Społecznej rozwiązaniem do łączenia Powiatowych Urzędów Pracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej.

Przeczytaj więcej o tej aplikacji i obejrzyj najlepszą recencję programu – opinię zadowolonych użytkowników:

Chcesz poznać CONNECTOR-a bliżej? Zobacz prezentację programu.

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik