Certyfikaty MCSA i MCSE. Nowinki w certyfikacji Microsoft!

11-kwi-2012

No i stało się! Microsoft zdefiniował nowe zasady uzyskiwania certyfikatów, które dla najnowszych technologii nie nazywają się już MCTS lub MCIPT, ale MCSA lub MCSE. Chociaż skróty te brzmią zapewne znajomo, to zmieniło się ich znaczenie:

MCSA oznacza Microsoft Certified Solutions Associate.  Tytuł ten możesz uzyskać w ramach SQL 2008 lub 2012. Do jego zdobycia należy:

  • W ramach SQL 2008 zdać egzaminy 70-432 i 70-448
  • W ramach SQL 2012 zdać egzaminy 461, 462 i 463

Kolejny szczebel certyfikacji to MCSE, który oznacza Microsoft Certified Solutions Expert. Ten tytuł uzyskasz, jeżeli zdasz:

  • MCSA + 464 i 465

Zmiana ma spowodować, aby profesjonaliści nie mieli bardzo zawężonego wglądu w technologię, ale obejmowali szerszy zakres informacji w zadanym zakresie.

Szczegóły o nowych certyfikatach i egzaminach w postaci przejrzystej mapy zawiera znajdziesz na stronach:

Warto przy okazji wspomnieć o promocji egzaminów Prometric. Zdając egzamin z obecnej technologii, możesz uzyskać dostęp do egzaminu z technologii-następcy za darmo. Np. jeżeli obecnie kupisz egzamin z Windows 7, otrzymasz darmowy voucher na egzamin z Windows 8. Zapraszam na szkolenia do bit Polska, oraz na egzaminy Prometric w Katowicach, Opolu i Warszawie

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik