Certyfikat Microsoft Certified Solution Developer

6-cze-2012

Ciekawe ilu jest programistów na świecie? A gdyby tak sporządzić ich ranking, to na którym miejscu byś się znalazł? Znając charakter programistów, to pewnie każdy odpowiedziałby, że jest w pierwszej dziesiątce ;).

Zgrubne szacowania mówią, że mamy 100 milionów osób zajmujących się obecnie programowaniem. Aby tworzyć dobre aplikacje koniecznie trzeba posiadać najnowocześniejsze narzędzia do programowania. Czy to nie znamienne, że Microsoft wydał Visual Studio w wersji  … 2003, 2005, 2008, 2010, 2012… ? Trzeba przyznać, że programiści platformy Windows mają naprawdę niewiele czasu na zapoznawanie się z nowymi narzędziami, ich możliwości są za to przeogromne.

Aby jednak wśród 100 milionów programistów czymś się wyróżnić  i jakoś udowodnić swoje umiejętności Microsoft publikuje egzaminy certyfikacyjne dla developerów. W oparciu o Visual Studio 2012 można zdobyć certyfikat Microsoft Certified Solution Developer. Jest to certyfikat zupełnie nowy, potwierdzający umiejętności I wiedzę dotyczącą budowania aplikacji z wykorzystaniem najnowszych możliwości Visual Studio 2012. Posiadając certyfikat udowadniasz swoją wartość wśród współpracowników, partnerów ale i u swoich obecnych i przyszłych pracodawców.

Pierwszy certyfikat do zdobycia to MCSD: Windows Metro Style Apps. Pomyśl ilu nowych rzeczy dowiesz się o budowaniu pięknych, eleganckich i szybkich aplikacji z wykorzystaniem Visual Stusio, C# oraz HTML5. Wprawdzie odpowiednie egzaminy pojawią się dopiero latem, to jednak już teraz możesz się do nich przygotować wykorzystując darmowy e-book na ten temat: Programming Windows 8 Apps with HTML, CSS, and JavaScript (First Preview).

Więcej informacji:

MCSD announcement blog post by Senior Director Don Field

MCSD overview page: http://aka.ms/MCSD

Microsoft Certification overview page: http://aka.ms/MSCerts

 

 

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik