Błąd nr 1712 podczas instalacji Visual Studio 2010

7-lip-2011

Niby proste. Włóż płytę, kliknij dalej, dalej, dalej i gotowe. Niestety tym razem było inaczej. Instalator zakończył prace z komunikatem:

Error 1712.One or more of the files required to restore your computer to its previous state could not be found.  Restoration will not be possible

Co to za błąd!? Po kliknięciu w szczegóły dostałem:

[07/07/11,09:27:46] Microsoft Visual Studio 2010 Premium – ENU: [2] ACTION FAILURE:Action ended 09:27:46: InstallFinalize. Return value 3.See MSI log for details.
[07/07/11,09:30:13] Microsoft Visual Studio 2010 Premium – ENU: [2] ERROR:Error 1712.One or more of the files required to restore your computer to its previous state could not be found.  Restoration will not be possible.
[07/07/11,09:30:13] Microsoft Visual Studio 2010 Premium – ENU: [2] ACTION FAILURE:Action ended 09:30:13: INSTALL. Return value 3.See MSI log for details.

….

Co z tym zrobić? Opis nie jest ani trochę zrozumiały. Więc co go boli? I tu z pomocą przychodzi dziennik zdarzeń (event viewer). W dzienniku aplikacji można odnaleźć dokładną przyczynę z objaśnieniem.

w całości objaśnienie mówi tyle:

System Windows nie może uzyskać dostępu do pliku  z jednej z następujących przyczyn: problem z połączeniem sieciowym; problem z dyskiem, na którym jest przechowywany plik; problem ze sterownikami magazynu zainstalowanymi na tym komputerze; brak dysku. System Windows zamknął program setup.exe z powodu tego błędu.

Program: setup.exe
Plik:

Wartość błędu jest wyświetlona w sekcji Dodatkowe dane.
Akcja użytkownika
1. Otwórz plik ponownie. Ta sytuacja może być przejściowym problemem, który sam się rozwiąże po ponownym uruchomieniu programu.
2. Jeśli nadal nie można uzyskać dostępu do pliku i
– jest w sieci, administrator sieci powinien sprawdzić, czy nie ma problemu z siecią i czy można skontaktować się z serwerem.
– jest na dysku wymiennym, na przykład dyskietce lub dysku CD-ROM, sprawdź, czy cały dysk jest włożony do komputera.
3. Sprawdź i napraw system plików, uruchamiając program CHKDSK. Aby uruchomić program CHKDSK, kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie CMD, a następnie kliknij przycisk OK. W wierszu polecenia wpisz polecenie CHKDSK /F, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
4. Jeżeli problem nie ustąpi, przywróć plik z kopii zapasowej.
5. Ustal, czy można otworzyć inne pliki na tym samym dysku. Jeśli nie, dysk może być uszkodzony. Jeśli jest to dysk twardy, skontaktuj się z administratorem komputera lub dostawcą sprzętu komputerowego, aby uzyskać dalszą pomoc.

Zgodnie z radą spróbowałem drugi raz i to nie z tej płyty i zainstalowało się bez problemów! Co tu dużo gadać. Płya była rzeczywiście zdrowo porysowana.

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik