Błąd podczas aktywacji Windows: Serwer aktywacji zgłosił, że klucz aktywacji wielokrotnej przekroczył limit

7-sty-2011

Aktywacja produktów Microsoft w ramach klucza wielokrotnej aktywacji kończy się komunikatem

Skąd wynika ten komunikat i co z tym zrobić?

Co to są klucze wielokrotnej aktywacji? Firma będąca partnerem Microsoft otzymuje w zależnmości od poziomu partnerstwa zestaw kluczy produktów które mogą być używane na potrzeby firmy. Ilość kluczy oraz lista produktów, które można aktywować zależy od programu w jakim się współpracuje z Microsoft.

Kiedy jednak zostanie przekroczony limit nie ma zmiłuj się. Co gorsza licznik nie może być zresetowany! Nawet jeżeli instalowano Windows na komputerze, który potem został przeinstalowany. Raz aktywowana kopia Windows liczy się zawsze, a licznik niemiłosiernie te aktywacje liczy.

Można jednak samodzielnie uruchomić kreatora aktywacji. Kreator aktywacji uruchamia się poleceniem

slui 4

Trzeba będzie określić swoją lokalizację, a następnie postępując zgodnie z instrukcjami automatycznych odpowidzi przesłać do Centrum Aktywacji. W pierwszej kolejności wpisuje się grupami identyfikator instalacji. Później przepisuje się dydkotowane przez automat identyfikator do pól poniżej.

W ten sposób Microsoft zapewnia ze swojej strony pomoc takim klientom, którzy w jakiś sposób utracili swoje aktywacje np przeinstalowując komputery.

Gdyby aktywacja miała się nie powieść można jeszcze porozmawiać z operatorem linii, któremu i tak trzeba będzie przedyktować te liczby.

Komentarze:

  1. Mobilo » Blog Archive » Aktywacja Windows 8 z Technet (slui). Zmiana klucza instalacji. napisał,

    […] związane z aktywacją załatwia programi slui. Wykorzystywałem go już raz tutaj. Tym razem wystarczyło uruchomić go z opcją 3. Pamiętaj, że skrypt powinien być uruchamiany z […]

Autor: Rafał Kraik