Aktualności: Kurs: SQL Server #5 – Procedury, Triggery i Funkcje

17-lut-2024

Znajomość zapytań w pracy z SQL Server to już bardzo dużo, ale jeszcze więcej można osiągnąć znając procedury, triggery i funkcje. Dlaczego?

  • Procedury są efektywniejsze, bezpieczniejsze, pozwalają zapisać w bazie danych oprócz samych rekordów również logikę, która decyduje o tym, jak dane mają być przetwarzane
  • Dzięki parametrom procedury i funkcje mogą wykonywać różne operacje, w zależności od tego jak zostały uruchomione
  • Triggery pozwalają z kolei na wykonywanie rzeczy, które inaczej byłyby niemożliwe do zrobienia: propagacja danych, aktualizacja widoków, kontrola danych – na wyższym logicznym poziomie itp.

Znajomość SQL Server przyda się nie tylko programistom i administratorom SQL, ale też analitykom danych i inżynierom Data Science.

Sporą porcję wiedzy właśnie na ten temat znajdziesz na kursie SQL Server #5: Procedury, triggery i funkcje, dostępnym na Udemy. Kurs zawiera kilka godzin materiału video, podzielonego na przyjemne kilkuminutowe lekcje, podręcznik PDF z notatkami do każdej lekcji, zadaniami do rozwiązania, propozycjami rozwiązań i repozytorium kodu na GitHub. Aktualne kody promocyjne znajdziesz na stronie www.kursyonline24.eu

Komentarze są wyłączone

Autor: Rafał Kraik