Pearson VUE, Prometric, egzamin Microsoft – jak wyglada egzamin część 2

24-maj-2013

Moi kursanci często dopytują się o to jak wygląda egzamin, gdzie można go zdać itp. Swoje odpowiedzi postanowiłem w końcu zebrać i opisać w jednym miejscu. Zapoznaj się z seria 4 artykułów na ten temat:

  1. Część 1 – kupno vouchera
  2. Część 2 – przygotowania do egzaminu
  3. Część 3 – dzień egzaminu
  4. Część 4 – egzamin Microsoft

Przygotowanie do egzaminu

Moje przygotowania do egzaminu to około 3 miesiące pracy. Zwykle zaczynam od autoryzowanego kursu Microsoft (polecam bit Polska) z wybranej przeze mnie technologii, albo kupuję książkę Training Kit. Seria training kit to podręczniki przygotowujące do konkretnego egzaminu. W tytule takiej książki znajduje się nawet numer egzaminu.

MOC_Student_728x90_01

Choć autorzy kursów i książek zarzekają się, że ich materiał wystarczy na egzamin, to się z tym nie zgadzam. Pytania na egzaminie lubią zahaczyć o jakiś niuans, dlatego bardzo istotne jest, aby w praktyce przećwiczyć to czego się uczysz. Bardzo pomocne w zdobywaniu wiedzy są artykuły na Technecie, tutoriale, blogi specjalistów. Korzystaj z czego się da. Czytając tekst sam zadawaj do niego pytania np. „a jak będzie z uprawnieniami”, „a która edycja ma tą funkcjonalność”, „jak mogę rozpoznać, że coś takiego się stało”, „jakich narzędzi uzyłbym do…” itd.

Ciekawostka – pytania na egzamin są układane przez inny zespół aniżeli zespół przygotowujący kurs. Kurs ma Cię nauczyć pewnych rzeczy, a egzamin sprawdzić jak stosujesz wiedzę w życiowych sytuacjach. O rodzajach pytań pisałem już tu. Większość pytań w obecnych egzaminach to pytania pojedynczego lub wielokrotnego wyboru, układanki (z poleceń ułożyć skrypt), uzupełnianki (uzupełnić komendę opcjami widocznymi obok) itp.

Komentarze:

  1. Mobilo » Blog Archive » Pearson VUE, Prometric, egzamin Microsoft – jak wyglada egzamin część 1 napisał,

    […] Część 2 – przygotowania do egzaminu […]

  2. Mobilo » Blog Archive » Pearson VUE,Prometric, egzamin Microsoft – jak wyglada egzamin część 4 napisał,

    […] Część 2 – przygotowania do egzaminu […]

Autor: Rafał Kraik