Laptop Lenovo. Na początku zostało założone konto lokalne niepowiązane z kontem Microsoft. Pierwszym objawem problemów, było to że nie dało się zainstalować oprogramowania ze sklepu Microsoft. No ale cóż. Da się przeboleć. Kiedy jednak zainstalowane aplikacje zaczęły zgłaszać informację „Jest dostępna nowa wersja aplikacji. Wykonaj aktualizację.” a bez aktualizacji pracować nie chciały, problem trzeba było rozwiązać.
Zakupy/pobieranie aplikacji ze sklepu Microsoft muszą być powiązane z kontem Microsoft. Jakimś pomysłem na rowiązanie problemu wydawało się stworzenie konta Microsoft, wykonanie aktualizacji na nim i powrót do konta lokalnego. Jednak tworzenie konta Microsoft kończyło się błędem, a właściwie kręcącym się w nieskończoność kółeczkiem.
Zacząłem od udostępnionych przez Microsoft narzędzi do naprawy podobnych problemów. Widać autorzy są świadomi problemów z ich aplikacjami:
- Narzędzie do naprawy problemów z aplikacjami (i sklepem Microsoft) http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/what-troubleshoot-problems-app lub link bezpośredni http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=268423
- Narzędzie do naprawy problemów z kontami Microsoft http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/13976.how-to-troubleshoot-microsoft-account-issues.aspx lub link bezpośredni http://download.microsoft.com/download/F/2/4/F24D0C03-4181-4E5B-A23B-5C3A6B5974E3/microsoftaccounts.diagcab
Chociaż wyżej wymienione programy znalazły pewne problemy i nawet je ponaprawiały to mój problem został nie naprawiony…
Oto co pomogło. W każdym systemie windows istnieje konto administratora lokalnego, które ze względu na bezpieczeństwo jest wyłączone. Aby go włączyć (instrukcja z obrazkami po angielsku http://www.ghacks.net/2012/06/11/windows-8-enable-the-hidden-administrator-account/):
1. Na ekranie z kafelkami aplikacji wpisz cmd. Na znalezionej ikonce kliknij prawym przyciskiem myszy i u dołu ekranu wybierz „Uruchom jako administrator”.
2. W okienku cmd wpis polecenie: net user administrator /active:yes
Konto administratora jest teraz włączone. Ja zdefiniowałem dla tego konta jeszcze hasło (zwyczajnie przez panel sterowania i przystawkę użytkownicy)
Po restarcie komputera zalogowałem się na konto administratora i spróbowałem ponownie dodać konto Microsft. UDAŁO SIĘ!!! Spróbowałem też uruchomić sklep. Zostałem zapytany o konto Microsoft, podałem je i sklep zadziałał. Potem pełen optymizmu zalogowałem się na konto Microsoft wykonując najpierw pełny restart komputera (Windows bardzo to lubi ;)). Trwało to chwilę, ponieważ Windows instalował aplikacje zainstalowane już dla tego konta na innym komputerze. Ale zalogowanie powiodło się i sklep działał.
Ostatnim krokiem było zalogowanie się na konto, na którym początkowo napotkałem mój problem. Po uruchomieniu sklepu zostałem zapytany o konto Microsoft i sklep zadziałał.
Wniosek. I tym razem rozhcodziło się o uprawnienia… Jeśli sklep Microsoft nie działa, włącz konto administratora i spróbuj stworzyć login Microsoft. Po ponownym uruchomieniu komputera zaloguj się na konto Microsoft.
A Tobie jak udało się rozwiązać ten problem? Podziel się informacjami dla szukających porady…