Zmiana hasła administratora

To zadanie jest proste! Naciśnij jednocześnie trzy klawisze: Control Alt Delete. Następnie z menu wybierz polecenie Zmień hasło.

Na ilustracji powyżej widać okienko zmiany hasła w Windows XP. W Windows 7 oraz Windows Vista okienko wygląda nieco inaczej, ale należy wprowadzać do niego podobne informacje:

  • Stare hasło – to miejsce do podania aktualnego hasła, które chesz zmienić. Zakładając, że aktualnie nie masz hasła, to pole powinno zostać puste
  • Nowe hasło – to pole, w którym należy wpisać nowe hasło. Podczas wpisywania hasła nie zobaczysz go na ekranie. Wszystko po to aby ciekawskie oczy nie podpatrzyły Twojego hasła.
  • Potwierdź nowe hasło – w tym polu wprowadzasz nowe hasło drugi raz. Należy to zrobić dwa razy właśnie dlatego, że nie widzisz na ekranie liter wprowadzonego hasła. W ten sposób system Windows upewnia się, że wpisując hasło nie popełniasz literówki.

Po wpisaniu hasła naciśnij ENTER, a Twoje hasło zostanie zapisane. Gratulacje – w ten sposób zabezpieczyłeś swój komputer!

Parę uwag o haśle:

  • Nie zapisuj hasła w miejscu łatwo dostępnym, a najlepiej nie zapisuj go wcale. Jeśli jednak pamięć zawodzi (co się zdarza), zapisz sobie to hasło w bezpiecznym miejscu, dodaj do niego pewną ilość znaków na początku w środku lub na końcu. Ktoś, kto znajdzie twoje hasło nie będzie wiedział, w które literki są fałszywe.
  • Nie wybieraj na hasło imienia swojego dziecka, daty urodzenia, numeru rejestracyjnego samochodu itp. Takie hasła można łatwo odgadnąć.
  • Wpisując hasło zwróć uwagę, aby nikt nie patrzył na klawiaturę. Zwłaszcza, gdy hasło jest wpisywane powoli, obserwując klawiaturę można odgadnąć hasło.

Jedna odpowiedź na „Zmiana hasła administratora

travelcenteruk | free wordpress themes