Najczęściej zadawane pytania (i odpowiedzi na nie):

1. W czym ten program jest lepszy od innych programów kontroli rodzicielskiej?

Kontrola rodzicielska ma za zadanie pomóc w takim korzystaniu z komputera, aby dziecko nie było narażone na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa. Te niebezpieczeństwa to np.: gry prezentujące przemoc, wulgaryzmy, treści dla dorosłych, uzależnienie od komputera. Zadaniem programu Limit na komputer jest wyłącznie wprowadzenie ograniczenia czasu przez jaki dziecko ma dostęp do komputera.

Limit na komputer pozwala zdefiniować odrębne limity dla każdego użytkownika komputera (przydatne, gdy z komputera korzysta większa ilość dzieci) oraz co może nawet jest ważniejsze, przedłużanie limitu po wprowadzeniu poprawnego kodu z kuponu. Dzięki temu rodzic ma kolejne narzędzie do wzmocnienia pozytywnego zachowania dziecka, nagradzając go dodatkowym czasem zabawy przy komputerze. Limit określasz definiując całkowity czas dostępny dla użytkownika w ciągu doby na danym komputerze, a nie określając godziny kiedy z komputera wolno korzystać.

2. Co stanie się po przekroczeniu limitu?

W nowszych systemach Windows Vista, 7 i 8 użytkownik zostanie wylogowany. W Windows XP komputer się wyłączy.

3. Czy limit liczy się gdy użytkownik się wyloguje lub tylko wstrzyma/hibernuje komputer?

Nie. Zliczany jest wyłączenie czas kiedy użytkownik jest rzeczywiście zalogowany i używa komputera.

4. Chociaż skończył się limit mogę się ponownie zalogować. Czy to tak ma działać?

Tak. Jeżeli limit się skończył uda się ponownie zalogować tego samego dnia, ale w ciągu kilku sekund (maksymalnie minuty) użytkownik zostanie ponownie wylogowany.

5. Czy użytkownik z limitem może go wyłączyć?

I tak i nie.

Jeżeli użytkownik z limitem nie jest administratorem komputera, to próba wyłączenia limitu spowoduje wyświetlenie okienka z prośbą o podanie hasła administratora. Zwykły użytkownik (a takim powinno być dziecko – przeczytaj o tym więcej) nie ma więc możliwości wyłączenia limitu.

Jeżeli limit zdefiniowano dla konta administratora, to… administrator może wyłączyć ten limit. Wynika to z prostej filozofii działania komputerów – administrator na komputerze może zrobić wszystko! Nawet gdybyśmy zablokowali możliwość wyłączenia limitu przez administratora, to administrator mógłby go odinstalować…

6. Limit symbolizuje ikonką pozostały czas. Przecież sprytne dziecko potrafi zakończyć ten program mimo braku polecenia zamknij. Czy Limit na komputer przed tym się jakoś broni?

Limit jest nadzorowany przez tzw. usługę systemu Windows. Program wyświetlający limit w postaci małej ikonki koło zegarka ma jedynie charakter informacyjny. Jeżeli użytkownik go zamknie to po upływie przyznanego mu ograniczenia używania komputera zostanie wylogowany, z tym, że nie zobaczy ostrzeżenia na ten temat. Dlatego w interesie dziecka jest, aby ten program działał. Samo zamknięcie programu nie kończy procesu ograniczającego czas zabawy.

7. Co mam zrobić z kuponami?

Wydrukuj je, weź nożyczki i potnij na kartki. Później dobrze je ukryj, bo dziecko jak to dziecko, może próbować zdobyć kupony różnymi metodami, w końcu kupon pozwala obejść wprowadzony limit czasowy na korzystanie z komputera.

Wprowadź regulamin, w którym określisz za co należą się dodatkowe minuty. Określ jaki kupon dasz za dobrą ocenę w szkole, ile minut będzie za pomoc w domu, ile za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków domowych. Możesz premiować takie zachowania jak ładne zjedzenie obiadu, dietę ubogą w słodycze, a bogatą w witaminy, wysiłek fizyczny (piłka, rower, basen).

Może Ci to coś przypominać, jak za PRL – komputer na kartki… 🙂

8. Co stanie się z niezapisanymi dokumentami, jeżeli czas na komputerze jest ograniczony i właśnie się skończył?

Użytkownik jest powiadamiany przez dodatkowe komunikaty o zbliżającym się końcu limitu czasowego na komputer. W tym czasie powinien zamknąć swoje dokumenty i zapisać je. Jeżeli tego nie zrobi, to po zakończeniu się czasu, dokumenty zostaną zamknięte bez zapisu.

9. Jaką mam gwarancję, że program zadziała na moim komputerze?

Po prostu to sprawdź. Ściągnij wersję dostępną za darmo, jeżeli uznasz że działa tak jak chcesz, to ją kup. Jeżeli coś będzie nie tak – daj nam znać. Postaramy się usunąć problem, tak abyś dołączył do grona zadowolonych użytkowników.

10. Ile licencji mam kupić jeśli mam 2 komputery, dwoje lub więcej dzieci?

Też jesteśmy rodzicami i wiemy, że dwoje dzieci to podwójna radość, troje dzieci to potrójna radość… do momentu aż wyjeżdżając na wakacje okazuje się, że musimy zapłacić za dzieci podwójnie, potrójnie itp…  Sprawdź, czy nie możesz skorzystać z promocyjnej formy zakupu!

Ogólnie jedna licencja pozwala na korzystanie z programu na jednym komputerze. Jeżeli z tego komputera korzysta dwójka, trójka dzieci, to nadal jest potrzebna tylko jedna licencja.

Jeżeli masz dwoje dzieci i każde z nich ma swój komputer, to będą potrzebne dwie licencje.

11. Jak wykonać aktualizację programu do nowszej wersji?

Aby dokonać aktualizacji należy najpierw odinstalować starą wersję programu. Podczas odinstalowywania nie zostaną usunięte zdefiniowane wcześniej limity dla użytkowników, wygenerowane kupony, ustawienia konfiguracyjne czy np. aktywowana licencja.

Po odinstalowaniu programu zainstaluj go na nowo wykorzystując świeżo ściągnięty ze strony www program instalacyjny.

Aktualną wersję programu można łatwo sprawdzić klikając na ikonce limitu w zasobniku koło zegarka i wybierając polecenie Wersja

Sprawdzenie wersji programu

 

12. Czy licencja jest na zawsze, albo wymaga wykupienia abonamentu?

Licencja jest na zawsze. Kupujesz raz, używasz ile czasu chcesz. Jedyne ograniczenie to ilość komputerów. Jedna licencja może być zainstalowana na jednym komputerze, chyba że wymieniasz komputer. W takim przypadku możesz przenieść licencję na nowy komputer. W takim przypadku, jeżeli aktywacja kończyła by się komunikatem „Ten numer licencji był już wykorzystany na innym komputerze”, prosimy o kontakt z nami w celu odblokowania licencji. Prosimy o wyrozumiałość. Ta procedura wynika z konieczności chronienia naszych praw.

12. Co stanie się z licencją jeżeli przeinstaluję Windows na komputerze? Komputer użytkowany przez dziecko czasami tego wymaga.

Po zainstalowaniu systemu Windows na nowo, zainstaluj Limit na komputer. Spróbuj wykonać aktywację. W pewnych przypadkach ponowna aktywacja programu na tym samym komputerze udaje się bez problemu. Jeżeli aktywacja kończy się komunikatem „Ten numer licencji był już wykorzystany na innym komputerze” wyślij do nas maila z informacją o przeinstalowaniu komputera i prośbą o odblokowanie licencji. I to wszystko! Prosimy o wyrozumiałość, w ten sposób chronimy nasze prawa autorskie.

14. Mam pytanie, na które nie znalazłem tutaj odpowiedzi. Co mam zrobić?

Skontaktuj się z nami. Zależy nam na tym, aby program zadziałał również u Ciebie.

 

travelcenteruk | free joomla 2.5 templates