Wersja 3.0 – już jest!

Wersja 3.0

Już jest dostępna wersja 3.0 naszego programu do ograniczenia czasu spędzanego przez dzieci przy komputerze.  Zachęcamy do pobrania! Nowe funkcje powstają na  życzenie naszych użytkowników. Również i Ty, jeśli zechcesz możesz nam zgłosić propozycję zmian.

A oto nowości w wersji 3.0:

  • Raport o wykorzystywanym czasie (Statystyki czasu przy komputerze)
  • Raport zdarzeń aplikacji
  • Specjalny ekran do zmiany opcji programu i nowe opcje – hasło administratora i zbieranie zdarzeń

 

Raport o wykorzystywanym czasie (Statystyki czasu przy komputerze)

Raport stworzony po to aby rodzic wiedział ile czasu dziecko spędza przy komputerze, bo przecież łatwo się pogubić. Limit dzienny, który może być inny każdego dnia, kupony zwiększające czas itd. Może się okazać, że chociaż zainstalowałeś limit na komputer, to dziecko dzięki kuponom siedzi po 5 godzin dziennie przy komputerze! Ten raport to potwierdzi lub obali. Jeśli chcesz, wyniki możesz skopiować np. do programu Excel, aby tam przygotować wykres!

Statystyki czasu przy komputerze

Raport zdarzeń aplikacji

Prezentuje zdarzenia wygenerowane przez aplikację. Zdarzenia obejmują takie sytuacje jak instalacja, deinstalacja programu, uruchomienie limitu, wstrzymanie ub wznowienie naliczania czasu, wylogowanie użytkownika, edycja ustawień programu, wprowadzenie kodu z kuponu powiększającego limit itp. Wszystkie te zdarzenia są zapisywane w dzienniku aplikacyjnym Windows. To okno służy jedynie do wygodnego odfiltrowania tych zdarzeń i zaprezentowania ich Tobie. Ponieważ dziennik nie podlega edycji ani przez administratora ani przez dziecko, to stanowi dobrą dokumentację wszelkich zdarzeń związanych z programem. Koniecznie zaglądaj do tego raportu, jeżeli Twoje dziecko ma uprawnienia administratora, bo jak wiadomo administrator może z łatwością wyłączać limit. Przy okazji pamiętaj o nowej opcji opisanej poniżej. Możesz żądać wprowadzenia dodatkowego hasła przed wyłączeniem limitu, wygenerowaniem kuponu lub zdefiniowaniem limitu dla dziecka!.

Zdarzenia aplikacji limit na komputer

Specjalny ekran do zmiany opcji programu i nowe opcje – hasło administratora i zbieranie zdarzeń

Wszystkie opcje dostępne do zamiany przez rodziców zostały zebrane w jednym oknie. Znajdziesz je klikając w edytorze limitów polecenie Parametry

Ekran edytora limitów

Znajdziesz tutaj opcje. Poniżej krótki ich opis:

  • Godzina od której udostępniać nowy limit. Domyślnie limit na nowy dzień jest dodawany o pólnocy (godzina 0). Ryzykujesz w ten sposób, że Twój nastolatek specjalnie przeciągnie zabawę w nocy, bo wie, że od północy dostanie nowy limit. Jeżeli wpiszesz tu np. 5, to nowy limit będzie dostępny dopiero od godziny 5:00.
  • Minimalny czas przed wylogowaniem (Grace Period). Czas jaki dajesz dziecku po włączeniu komputera na wprowadzenie kuponu. Użyjesz go w następującej sytuacji: Dziecko wykorzystało już cały limit na ten dzień. W międzyczasie dajesz mu kupon. Gdyby minimalny czas był ustawiony na „0”, to kuponu nie uda się użyć już tego danego dnia, bo dziecko jest od razu wylogowywane. Jeśli czas minimalny ustawisz np. na 120 sekund, to po włączeniu komputera na nowo dziecko ma 2 minuty na wpisanie kodu. Jest to jakby „kredyt”, ale działa tylko po włączeniu komputera od nowa lub jego restarcie. Nie wystarczy się wylogować.
  • Ilość informacji zbieranych podczas pracy programu.  Minimalna – uruchomienie, zatrzymanie, wylogowanie użytkownika, wprowadzenie kodu Średnia – Miminalna + uruchomienie edytora limitów; edytora kuponów, edytora parametrów; Maksymalna – wszystkie zdarzenia. Informacje są logowane do dziennika aplikacyjnego systemu Windows. Opcja dodana dla tych rodziców, którzy chcą aby ich dzieci miały na komputerze konto administratora. Pamiętajmy jednak, że administrator może odinstalować aplikację lub ją oszukać. Wszelkie tego rodzaju czynności zostaną zapisane w dzienniku aplikacyjnym, dzięki czemu rodzic może się upewnić, czy dziecko nie wykorzystało swoich uprawnień do zmiany ustawień programu.
  • Chroń ważniejsze funkcje dodatkowym hasłem. Program możesz zabezpieczyć dodatkowym hasłem nie jest to jednak konieczne. Jeśli dziecko nie ma uprawnień administratora, to i tak nie uruchomi edytora limitów. Gorzej, jeżeli nadałeś dziecku uprawnienia administracyjne. Wtedy z pomocą może przyjść hasło. Mimo wszystko zalecamy dodatkowo włączenie maksymalnego poziomu zbieranych informacji, co pozwoli wykryć potencjalne próby niedozwolonych zmian w ustawieniach programu. Opcja przeznaczona dla rodziców, którzy chcą nadać dzieciom uprawnienia administratora. Aby zmienić ustawienia programu trzeba będzie podać dodatkowe hasło. Pamiętajmy, że chociaż dziecko z uprawnieniami administratora nie może dzięki tej opcji zmienić uprawnień, to jednak może odinstalować program. W takim przypadku zostanie zapisana informacja o tym do dziennika aplikacyjnego systemu Windows.

Opcje programu

 

 

 

travelcenteruk | Themesbase