Ograniczanie dostępu do komputera na sztywno jest bardzo drastycznym rozwiązaniem, na dodatek nie pełni żadnej dodatkowej roli wychowawczej. Po wprowadzeniu limitu, dodatkowy czas przy komputerze nabiera swojej wartości. Aby dłużej zagrać w ulubioną grę dziecko chętniej pomoże Ci w obowiązkach domowych, wybierze się z Tobą na wycieczkę rowerową lub wykona dodatkowe zadania szkolne. Dlatego oprócz zdefiniowania limitu warto również wygenerować kupony przedłużające czas i nagradzać nimi pozytywne zachowania. Kiedy indziej możesz chcieć wyjątkowo przedłużyć czas dla dziecka (np. chcesz jednak wygospodarować chwilę dla siebie, a dziecko ci na nią nie pozwala). Tu również z pomocą może przyjść kupon przedłużający limit.

Po kliknięciu polecenia Kupony zwiększające limit, zaprezentowana zostanie lista kodów:

Początkowo lista jest pusta. Aby dodać pozycję kliknij Dodaj. W ten sposób dodasz do listy jeden nowy kupon. Możesz tu też określić czas o jaki kupon ma wydłużyć limit, zapewne jednak wolałbyś za jedym posunięciem przygotować od razu większą liczbę kuponów! W takim przypadku kliknij Dodaj stronę.

W tym oknie określasz ile stron kuponów wydrukować i jaki ma być „nominał” takiego kuponu, czyli o ile minut kupon przedłuży limit. Po kliknięciu OK, możesz od razu wydrukować te kupony. Po wydrukowaniu kupon zostanie oznaczony, jako wydrukowany. Jest to istotne, żeby dwukrotnie nie wydrukować tego samego kuponu, ponieważ każdy kupon można wprowadzić tylko jeden raz.

Pamiętaj, aby po wprowadzeniu zmian w tym oknie lub wygenerowaniu nowych kuponów zapisać zmiany klikając Zapisz.

Uwaga – kod drukowany na kuponie został wygenerowany losowo. Jeżeli przypadkowo powstało w ten sposób brzydkie słowo, to nie przekazuj kuponu dzieciom.

Teraz możesz nagradzać swoje dziecko dając mu więcej czasu na zabawę przy komputerze.

travelcenteruk | Themesbase