Definiowanie limitu dla dziecka, to końcowy etap konfiguracji programu. To tutaj określisz ile czasu może spędzać dziecko przy komputerze, tutaj również istnieje możliwość wygenerowania kuponów przedłużających ten czas.

Limity zdefiniujesz za mocą programu „Edytuj limity”. Znajdziesz go klikając na:

Start >> Wszystkie programy >> Limit na komputer >> Edytuj limity.

(W Windows 8 na ekranie startowym wpisz nazwę programu „Limit na komputer”). 

Jeśli chcesz określić limit czasu dla dziecka kliknij Limity dzienne

Definiowanie limitów jest proste. Dla każdego użytkownika, któremu chcesz nada limit, wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij Dodaj
  2. Pojawi się nowy wiersz w oknie programu
  3. Rozwiń listę w kolumnie Nazwa użytkownika
  4. Wybierz stąd nazwę, która odpowiada użytkownikowi. (Jeżeli nie widać nazw, to stwórz najpierw odpowiednie konta użytkowników na komputerze – zakładanie kont)
  5. Określi limit czasu, który jest dostępny dla tego użytkownika (w minutach).

Gotowe! Nie zapomnij na zakończenie kliknąć Zapisz. Spowoduje to zamknięcie okna i zapamiętanie Twojej definicji. Po kliknięciu na zapisz możesz zobaczyć komunikat:

Oznacza on, że próbujesz określić limit dla użytkownika, który jest administratorem. A przecież administrator może na komputerze zrobić wszystko! W szczególności administrator może wyłączyć zdefiniowany przez ciebie limit. Jeżeli zdajesz sobie sprawę z niebezpieczeństwa, to zmień typ konta na normalne, a nie administracyjne. Jeśli tego nie zrobisz program nadal będzie działał, ale użytkownik potencjalnie może wyłączyć swój limit. Z doświadczenia wiemy, jak prędko dzieci potrafią obejść zabezpieczenia…

Od tej pory czas pracy dziecka przy komputerze będzie podlegał ograniczeniom. Jeżeli z limitu pozostanie już niewiele czasu zostanie wyświetlony komunikat:

Jeżeli czas zostanie przekroczony użytkownik zostanie wylogowany.

Limit można jednak wydłużyć wprowadzając kod widoczny na wydrukowanym kuponie.

Posiadając kupony możesz nagradzać swoje dziecko lub mobilizować je do pomocy w domu, czy wysiłku w szkole. Niech komputer pomaga, a nie przeszkadza w wychowaniu!

travelcenteruk | free joomla 2.5 templates