5 typowych błędów rodziców dotyczących komputera

Oto kilka typowych błędów jakie popełniają rodzice udostępniając dzieciom komputer:Błedy przy udostępnianiu dzieciom komputera

1. Kontakt dziecka z komputerem jest zbyt wczesny. W przypadku dziecka im później tym lepiej! Dziecięca ciekawość sprawi, że ewentualne opóźnienia zostaną bardzo szybko nadrobione.

2. Dzieci dostają nierozwojowe oprogramowanie. Lepiej inwestować w programy edukacyjne, niż strzelanki, gry polegające na szybkim klikaniu myszką itp.

3. Dzieci nie mają wprowadzonego żadnego ograniczenia czasu korzystania z komputera. Program Limit na komputer sam wyłączy komputer po przekroczeniu limitu. Jeśli go nie użyjesz, musisz się zdać na poczucie obowiązku swojego dziecka, a wiadomo jak z tym zazwyczaj jest…

4. Dzieci mają maksymalne uprawnienia na komputerze. Dziecko bawiąc się jako administrator komputera naraża go na awarię, zawirusowanie i zmianę konfiguracji. To bardzo zły pomysł.

5. Mało rozmawia się z dziećmi o uzależnieniu od komputera, niebezpieczeństwach pochodzących z Internetu i zasadach używania komputera.

Pora z tym skończyć. Napraw błędy:

Ograniczenie czasu komputera jest dla dziecka dobre

1. Jeśli jeszcze możesz, opóźnij kontakt dziecka z komputerem. Jeśli dziecko ma to już za sobą, zaoferuj ciekawe zajęcia jako alternatywa do komputera.

2. Kupuj dziecku ciekawe oprogramowanie edukacyjne. Niech komputer uczy i rozwija dziecko. Nagradzaj dziecko za sukcesy w tych grach! Mobilizacja wzrośnie.

3. Zainstaluj program  Limit na komputer i ogranicz czas korzystania z komputera. Drukuj kupony przedłużające ograniczenie i nagradzaj nimi dziecko. Nie pozwól aby Twoje dziecko uzależniło się przez Ciebie od komputera!

4. Stwórz dla dziecka konto nie administracyjne. W samochodzie dziecko też nie jest kierowcą tylko pasażerem. (Zobacz jak)

5. Rozmawiaj z dzieckiem i tłumacz, dlaczego nie można we wszystko co znajduje się w Internecie uwierzyć, dlaczego to co kolorowe i atrakcyjne nie zawsze jest dobre.

Pamiętaj dobry rodzic, to mądry rodzic.

 

Strona korzysta ze zdjęć FreeDigitalPhotos.net

travelcenteruk | free wordpress templates